Blatenští judisté na Českém poháru v Jablonci nad Nisou

[ Datum: 17.03.2014 | Autor: Lukáš Kocourek | Přečteno: 7107x |  Sdílet na Facebooku ]

V sobotu 15. března se konal turnaj Českého poháru v Jablonci nad Nisou.

Z Blatné se na nominační turnaj vypravili dva závodníci: Jan Podlešák a Pavel Urban.

Honza bojoval v kategorii mladší žáci ve váze do 50 kg. První zápas se vyvíjel velice slibně. Honza brzy vedl a náskok si bez problémů držel. Bohužel však půl minuty před koncem se po vlastním chvatu nechal chytit do držení, ze kterého se už nedokázal dostat. Nastaly tak chvíle čekání a držení palců přemožiteli. Pro další pokračování v turnaji bylo totiž nutné, aby prošel do čtvrtfinále a vytáhl Honzu do oprav. To se nakonec podařilo a blatenský závodník mohl znovu nastoupit na tatami. V opravách se už dařilo mnohem lépe. Vyhrál totiž všechny další zápasy a vybojoval si skvělé 3. místo.

Pavel zápasil v kategorii starší žáci ve váze do 66 kg. První zápas mu, podobně jako Honzovi, nevyšel. V opravách si ale připsal vítězství a tím se mu pomalu otevřely dveře k cestě na vytoužené stupně vítězů. Ty ale razantně přibouchl hned další soupeř (judista z České Třebové), který Pavla po urputném boji porazil a vyřadil z turnaje. Pavel tak obsadil 7. místo.