Velká cena města Blatná v judu – 4. ročník

[ Datum: 28.04.2014 | Autor: Lukáš Kocourek | Přečteno: 7418x |  Sdílet na Facebooku ]

V sobotu 26. dubna proběhl v prostorách Střední odborné školy v Blatné již 4. ročník turnaje v judu - Velká cena města Blatná.

Již od 8 hodin se do Blatné začali sjíždět první závodníci a rozhodčí. Po skončení vážení a prezentace závodníků jsme napočítali celkem 113 závodníků z 20 oddílů. Poměřit své síly a znalosti přijeli do našeho malého města závodníci ze čtyř krajů (Jihočeský, Plzeňský, Středočeský a Praha).

Po zvážení nadešel čas losování. Zkušený tým rozhodčích závodníky rozepsal podle vah do tabulek a v 10 hodin bylo vše připraveno ke slavnostnímu zahájení. Při něm se u mikrofonu postupně vystřídal Lukáš Kocourek, který všechny přivítal jménem pořádajících, místostarosta Blatné Pavel Ounický a předseda Jihočeského svazu Juda a hlavní rozhodčí turnaje Jan Kolda, který mimo jiné představil sbor rozhodčích. Po skončení počátečních oficialit nic nebránilo tomu, aby se turnaj rozeběhl.

Kategorie mláďat

Turnaj otevřela kategorie mláďat. Blatná měla v této věkové kategorii trojí zastoupení. Adam Pikl ve váze do 30 kg měl svoji váhovou kategorii rozdělenou do dvou skupin. Z každé skupiny postupovali dva nejlepší do bojů o medaile. Adam v prvním zápase těsně vyhrál, další dva však prohrál a obsadil tak ve skupině první nepostupové místo. Jiří Čadek měl svoji váhovou kategorii do 32,8 kg rozdělenou také na dvě části. Ve své skupině všechny zápasy vyhrál a do bojů o medaile postoupil z prvního místa. Se soupeřem v semifinále si ale neporadil. Při předávání medailí tak mohl vyskočit na 3. místo. Jakub Matějka ve váze do 38,5 kg měl zápasů nejvíce. Celkem porovnal síly s pěti soupeři. Na své konto si připsal dvě vítězství a tři porážky a obsadil tak velmi nepopulární 4. místo.

Kategorie mladších žáků

V kategorii mladších žáků nasadila Blatná 3 závodníky. Matěj Mužík zápasil ve váze do 34 kg. Tato váhová kategorie byla opět rozdělena na dvě skupiny, ze kterých postupovali dva nejlepší do finálového bloku. Matěj si vedl velmi dobře. Připsal si tři vítězství a pouze jednu porážku. Do bojů o medaile postoupil tedy ze druhého místa ve skupině. V semifinále však narazil na pozdějšího vítěze této váhové kategorie a po porážce tedy obsadil 3. místo. Ve váze do 50 kg bojoval Jaroslav Čadek. První zápas po dobrém výkonu vyhrál. Druhý soupeř ho ale vzápětí porazil. Jarda tak obsadil 2. místo. Váhová kategorie do 55 kg byla jasnou záležitostí pro Jana Podlešáka. Nepřipustil v souboji o pohár nejmenší pochybnost a zaslouženě obsadil 1. místo.

Kategorie starších žáků

V této věkové kategorii měla Blatná také 3 zástupce. Andrej Haštava se pral ve váze do 50 kg. V prvním zápase se mu nedařilo a se svým protivníkem prohrál. S dalším soupeřem si však poradil a mohl se tedy radovat z medaile za 2. místo. Úplně stejně si vedl i Pavel Urban ve váze do 66 kg. I jeho bilance porážek a vítězství byla vyrovnaná. Jedno vítězství a jedna porážka znamenala i pro něj 2. místo. Posledním blatenským zástupcem ve starších žácích byl Ladislav Matějka (váhová kategorii do 60 kg). Láďa první dva zápasy prohrál. Do posledního zápasu ale dal zbytek sil a dovedl ho k vítěznému konci. Obsadil tak 3. místo.

Kategorie dorostenců

Mezi nejstaršími závodníky, kteří byli zastoupeni na turnaji, jsme měli dva zástupce. Adam Žihla (váha do 81 kg) a Miloš Franc (váha do 66 kg). Adam si při zápase vedl střídavě dobře. První zápas prohrál s pozdějším vítězem, další zápas suverénně vyhrál a se třetím soupeřem si připsal další porážku. Celkově si tedy vybojoval 3. místo. Miloš prošel svou váhou hladce - jako nůž máslem. Průběh všech zápasů měl pod kontrolou, proto mohl vyskočit na stupínek nejvyšší a převzít si tak pohár pro vítěze - 1. místo.

Celkově se blatenským judistům domácí turnaj vydařil: 9x stáli na stupních vítězů, z toho 2x na stupni nejvyšším (1. místo), 3x na 2. místě a 4x na 3. místě.

Děkuji všem členům oddílu juda, rodičům a dalším lidem, kteří se podíleli na bezproblémovém pořádání tohoto turnaje. Bez nich by to pořádat nešlo. Díky patří také řediteli SOŠ Blatná panu RNDr. Pavlíkovi za vstřícnou domluvu a zapůjčení prostor školy, panu Bartuškovi za technickou podporu, Technickým službám za odvoz odpadu a městu Blatná za zakoupení pohárů. Dále děkujeme za půjčení žíněnek a dalšího potřebného vybavení oddílu SKP Písek. A v neposlední řadě míří naše poděkování k našim domovským organizacím TJ Sokol Blatná a DDM Blatná.

Na závěr přidám už jen přání, aby i další ročníky byly alespoň stejně tak úspěšné jako ty předchozí.