Shrnutí výsledků blatenských judistů na turnajích v září a říjnu

[ Datum: 26.10.2014 | Autor: Lukáš Kocourek | Přečteno: 3562x |  Sdílet na Facebooku ]

Blatenští judisté se během měsíců září a října zúčastnili čtyř turnajů. Pojďme se společně podívat na výsledky blatenských borců.

První turnaj, na který jsme se vypravili, byl Přebor ČOS, který se konal již 13. září v Táboře. Turnaj se konal velmi brzy po začátku nového školního roku a judisté teprve po prázdninách začali s tréninky. Z tohoto důvodu odjeli na turnaj z Blatné pouze ostřílení závodníci. Výkon nebyl samozřejmě vůbec ideální, přesto si každý odvezl domů cenný kov. V kategorii mladší žáci obsadil Matěj Mužík 3. místo (váha do 38 kg) a Jan Podlešák zvítězil ve váze do 60 kg. V kategorii starší žáci získal Pavel Urban 2. místo ve váze do 66 kg.

Další turnaj, na který se blatenští judisté vypravili, byl Přebor Jihočeského kraje mladších a starších žáků. Vítězem své váhové kategorie, a tudíž také nositelem titulu Přeborník Jihočeského kraje, se stal Jan Podlešák (váha do 60 kg, kategorie mladší žáci). V kategorii starší žáci obsadil Pavel Urban 3. místo ve váze do 66 kg.

4. října se v Teplicích konal za mezinárodní účasti turnaj Českého poháru. Zde se v těžké konkurenci znovu neztratil Jan Podlešák. Připsal si pouze jednu porážku a ve váze do 60 kg vyválčil 3. místo. Se svými soupeři se střetne ještě jednou, a to na konci listopadu na Mistrovství České republiky mladších žáků. Snad se mu povede odveta a neoblíbeného soupeře porazí.

Zatím posledním turnajem, na který Blatná vyslala své zástupce, byla Velká cena města Prachatice. Tento turnaj se konal v sobotu 11. října za hojné účasti blatenských závodníků. Nakonec se do Blatné vracelo 6 borců, kterým se na krku houpala medaile, a v tašce mačkal diplom. V kategorii mláďata si výborně vedl Jakub Matějka, který ve váze do 38 kg porazil všechny soupeře a zvítězil. Dobrý výkon předvedl také Jiří Čadek, který ve váze do 38 kg obsadil 3. místo. V kategorii mladší žáci jsme získali dvě medaile, a to ve váze do 55 kg zásluhou Jaroslava Čadka - 2. místo a 1. místo ve váze do 60 kg vybojoval Jan Podlešák. V kategorii starší žáci putovaly do Blatné dva cenné kovy. V hmotnostní kategorii do 73 kg získal Ladislav Matějka 2. místo a ve váhové kategorii do 66 kg obdržel medaili za 1. místo Pavel Urban.

A teď už chybí jen závěrečné shrnutí. Při účasti na čtyřech závodních podnicích jsme si přivezli zpět domů celkem 12 cenných kovů a k tomu ještě 2 tituly: Přeborník ČOS a Přeborník Jihočeského kraje pro rok 2014.