Rok 2014 byl pro blatenské judisty úspěšný

[ Datum: 04.01.2015 | Autor: Lukáš Kocourek | Přečteno: 3334x |  Sdílet na Facebooku ]

Začátek nového roku je ideální prostor pro bilancování roku minulého.

Pojďme se tedy společně ohlédnout za minulým rokem z pohledu oddílu blatenského juda.

Na konci ledna si naši nejmladší členové vyzkoušeli svůj první turnaj. Za účasti hojného počtu rodičů jsme totiž uspořádali Novoroční turnaj, kde každý musel předvést nejen závodní schopnosti, ale i jak se naučil čtyři základní chvaty. Výkony byly trenéry obodovány, ale se sladkou odměnou domů odcházeli nakonec všichni, nejen vítězové.

Poslední dubnový víkend patřil již po čtvrté turnaji Velká cena města Blatná. Do tělocvičny SOŠ v Blatné se sjeli závodníci z dvaceti oddílů ze čtyř krajů. Ti zde bojovali ve čtyřech věkových kategoriích (mláďata, mladší žáci, starší žáci a dorostenci). Ti nejlepší dostali díky sponzorům a městu Blatná poháry, medaile a diplomy.

Na konci července jsme se zúčastnili soustředění pořádané příbramskými judisty v rezortu Vystrkov na Orlické přehradě. Účastníci byli rozděleni do skupin podle věku. Každá skupina pod dohledem trenérů pracovala, dle možností členů, na rozšíření znalostí chvatů a na rozvoji kondice. Ti nejstarší a nejzkušenější judisté získávali zkušenosti pod vedením úspěšné české reprezentantky Lucie Chytré. Na konci soustředění odjížděli všichni s tím, že si občas sáhli do rezerv svých sil, vyzkoušeli si tréninky pod vedením jiných trenérů a obohatili svoje znalosti juda.

A teď se již pojďme podívat na největší úspěchy, které naši závodníci dosáhli v roce 2014:

Naše účast na kvalifikačních turnajích Českého poháru byla velmi úspěšná. A to hlavně zásluhou Jana Podlešáka, který vybojoval dvě 3. místa (Jablonec nad Nisou a Teplice) a jeden turnaj dokonce vyhrál. V Chomutově bral ocenění za 1. místo.

Vrcholem úspěšného roku byl Přebor České republiky mladších žáků v Hranicích. V hmotnostní kategorii do 60 kg zužitkoval Honza své zkušenosti z velkých turnajů a vybojoval 3. místo.

Úspěšný byl i další blatenský závodník. Pavel Urban byl významnou součástí družstva Jihočeského kraje, které na Přeboru družstev starších žáků v Benešově vybojovalo 2. místo.

A nakonec už jen suchá čísla:

V roce 2014 se blatenští judisté zúčastnili celkem 17 závodů, z nichž si přivezli 51 medailí (19 zlatých, 14 stříbrných a 18 bronzových).