Vydařený březen blatenských judistů

[ Datum: 12.04.2015 | Autor: Lukáš Kocourek | Přečteno: 5421x |  Sdílet na Facebooku ]

Hned první závody, na které jsme po zimní pauze vyrazili, skončily parádním představením našich závodníků.

Skvělý Jablonec

V sobotu 14. 3. se konal v Jablonci nad Nisou turnaj Českého poháru. Na turnaj vyrazili tři naši závodníci. V kategorii mladších žáků přijel do tohoto města sbírat zkušenosti Jakub Matějka. Svůj první zápas na takto velkém turnaji však prohrál, ale domů si přivezl mnoho zážitků.

V kategorii starší žáci bojoval ve váze do 60 kg Jan Podlešák. A ukázal, že přechod do kategorie starších žáků mu velký problém nedělá. Hned zpočátku narazil na svého přemožitele z minulého Přeboru České republiky a porážku mu oplatil. Po tomto skvělém úvodu přišly ale i neúspěchy a Honza nakonec obsadil 5. místo.

Ve váze do 73 kg zápasil Pavel Urban. A vedl si velmi dobře. Postupně porážel všechny své soupeře, až se probojoval do finále své váhové kategorie. Bohužel ve finále na svého protivníka nestačil a připsal si svou jedinou porážku v turnaji. 2. místo je ale vynikající výsledek.

Krajský přebor Jihočeského kraje

V pátek 20. 3. vyrazili naši nejstarší členové na Krajský přebor dorostenců, juniorů a mužů do Písku. V kategorii dorostenců bojoval Miloš Franc. Miloš se vrhl do bojů s velkým odhodláním, ale úspěchy si připisoval střídavě. Jeho konečná bilance byla vyrovnaná dvě výhry a dvě prohry. Mohl se tedy radovat ze 3. místa. V kategorii juniorů zápasil Michal Diviš. Kategorie juniorů byla spojena s kategorií mužů. I přesto si Michal se soupeři věděl rady a nakonec mohl převzít ocenění za 3. místo.

Judisté v Rakousku

Poslední březnovou sobotu jsme v hojném počtu vyrazili na mezinárodní turnaj Erima Trophy do rakouského Rohrbachu. V kategorii do 11 let si naši borci vedli skvěle. Jakub Matějka ve váze do 42 kg prošel přes své soupeře v tabulce až do bojů o postup do finále. Tento semifinálový souboj však prohrál. I přes to obsadil skvělé 3. místo.

Ve váze do 38 kg jsme měli zastoupení v podobě Jiřího Čadka. Jirka byl zpočátku z velkého turnaje nervózní, ale hned v prvním zápase z něho nervozita spadla. Ve své skupině si připsal dvě vítězství a postoupil do bojů o medaile. Ve čtvrtfinálovém klání však narazil na silného soupeře, který byl nad Jirkovy síly. I tak obsadil výborné 5. místo.

V kategorii do 14 let jsme měli tři zástupce. Ve váze do 60 kg se sešli dva blatenští závodníci - Jan Podlešák a Jaroslav Čadek. V této skupině bylo možné sledovat opravdu mezinárodní souboje a naši borci se v nich neztratili. Jardovi stačil dobrý výkon k místu těsně pod stupni vítězů (4. místo). Jan Podlešák tuto váhovou kategorii dokonce vyhrál, když s grácií porazil své všechny soupeře.

Ve váze do 42 kg se srdnatě pral Matěj Mužík. Bohužel své zápasy prohrál, ale za svůj výkon se rozhodně stydět nemusí.

V kategorii do 16 let se potkali v jedné váhové kategorii (do 73 kg) oba naši zástupci - Ladislav Matějka a Pavel Urban. Oba si v tomto klání vedli zcela rozdílně. Zatímco Pavlovi Urbanovi se celkem dařilo, Láďovi se i přes velkou snahu nevedlo. Pavel si ve vyrovnané tabulce připsal dvě výhry a dvě těsné prohry. V součtu bodů to nakonec stačilo na skvělé 2. místo.

Celkem tedy blatenští judisté přivezli ze skvěle obsazeného mezinárodní turnaje v rakouském Rohrbachu kompletní sadu medailí!!!

Oddíl juda děkuje rodičům, kteří ve svém volném čase zajistili dopravu na turnaj.