Velká cena města Blatná v judu - 6. ročník

[ Datum: 02.05.2016 | Autor: Lukáš Kocourek | Přečteno: 3046x |  Sdílet na Facebooku ]

V sobotu 30. dubna uspořádal místní oddíl juda v prostorách SOŠ v Blatné již 6. ročník turnaje Velká cena města Blatná.

Od brzkých ranních hodin se do Blatné začali sjíždět první účastníci turnaje (trenéři, rozhodčí, doprovod závodníků a samotní závodníci, kterých jsme mimochodem napočítali 120 z 18 oddílů). Nejprve bylo nutné závodníky zvážit a rozdělit do skupin podle jejich hmotnosti, toho se ujal zkušený tým rozhodčích.

Ještě před začátkem bojů se na žíněnce představila skupina děvčat z oddílu mažoretek Prezioso, která předvedla nově nacvičenou sestavu. Samotného odstartování turnaje se chopili za pořádající oddíl Lukáš Kocourek a za hostitelské město místostarosta Blatné Pavel Ounický.

Po skončení počátečních oficialit nic nebránilo tomu, aby na žíněnku nastoupili první závodníci.

Kategorie mláďat

Po zahájení se na tatami rozběhla soutěž kategorie mláďat. Mezi nejmenšími účastníky turnaje jsme měli sedmičlenné zastoupení. Ve váhové kategorii do 31 kg se představila Sofie Poláková. Tato váha byla rozdělena na dvě skupiny, z nichž postupovali nejlepší dva závodníci do bojů o medaile. Sofie si ve skupině vedla velmi dobře. Ze čtyř zápasů hned tři vyhrála, když si poradila se závodníkem z Prachatic a SKPŠ Praha a jednou závodnicí z Týna nad Vltavou. V semifinále ale byla poražena a obsadila tak 3. místo. V hmotnostní kategorii do 37,7 kg se představil Tomáš Schwarz. I Tomáš měl váhu rozdělenou na dvě skupiny a i on si vedl parádně. Ve skupině všechny své soupeře porazil, vítězství si následně připsal i v semifinále. Svého přemožitele našel až ve finále. Tomáš tak skončil na 2. místě. Ve váze do 35 kg se objevili hned tři blatenští závodníci, a to Václav Turek, Petr Mařík a Filip Španihel. Nejlépe se vedlo Vaškovi, který si připsal vyrovnanou bilanci: 2 vítězství a 2 porážky. To pro něj znamenalo třetí (tedy již nepostupové) místo ve skupině. Petr Mařík si připsal jedno vítězství. Filip Španihel v této váze sbíral hlavně zkušenosti. Stejně tak jako Ondřej Doležal ve váze do 26 kg a Matěj Budoš ve váze do 50 kg.

Kategorie mladších žáků

V kategorii mladších žáků bojovala hned pětice blatenských závodníků. Souhrn výsledků začneme od nejlehčí váhy, která byla obsazena blatenským závodníkem. Byla to váha do 34 kg, ve která zápasil Adam Španihel. Adamovi se bohužel tento turnaj nepovedl a před domácím publikem si připsal čtyři porážky. O trochu lépe se vedlo Adamu Piklovi. Ten si připsal ve váze do 42 kg jednu výhru a tři porážky. Mnohem lépe se ale vedlo ve váze do 46 kg Jiřímu Čadkovi. Tato váhová kategorie byla také rozdělena do dvou skupin, z nichž první dva postupovali do boje o medaile. Jirka ve své skupině poslal na záda všechny tři soupeře a s přehledem postoupil do semifinále. Zde ovšem prohrál a obsadil tak 3. místo. Ve váhové kategorii do 50 kg se představil Jakub Matějka. I když s oběma soupeři prohrál, za svůj výkon se stydět nemusí. Z této váhové kategorie mu patří 3. místo. Ve váze do 62 kg zápasil Jan Budoš. Honza porazil hned dvakrát svého soupeře a vybojoval tak 1. místo.

Kategorie starších žáků

V této kategorii měla Blatná také pěti členné zastoupení. V hmotnostní kategorii do 42 kg překvapil svým výkonem Matěj Mužík. Tuto svojí váhu vyhrál, když s přehledem porazil všechny své soupeře. Vyrovnanou bilanci jedno vítězství a jednu porážku si připsal Ondřej Bubeník. Váha do 50 kg byla velmi vyrovnaná, a i když k prvnímu místu chybělo opravdu málo, tak Ondra byl i s 2. místem spokojen. Ve váze do 66 kg exceloval Jan Podlešák, nedal nikomu sebemenší šanci a hladce si dokráčel pro 1. místo. Hmotnostní kategorie do 73 kg svedla dohromady dva blatenské závodníky. Úspěšnější byl Andrej Haštava, který bral pohár za 1. místo. Jaroslav Čadek pak v této váze skončil na místě druhém.

Kategorie dorostenců

V kategorii dorostenců bojovali dva blatenští judisté ve váze do 81 kg (Pavel Urban, Ladislav Matějka) a v hmotnostní kategorii nad 81 kg Miloš Franc, Adam Žihla a Michal Diviš. V hmotnostní kategorii do 81 kg si Pavel Urban vedl suverénně. Připsal si 3 výhry a mohl si tak při vyhlašování převzít pohár za 1. místo. Druhý blatenský zástupce ve váze do 81 kg si připsal 1 porážku a dvě vítězství. A na stupních vítězů se tak mohl postavit hned vedle Pavla na 2. místo. Souboj tří Blateňáků - to byla váha nad 81 kg. A souboje to byly velmi vyrovnané. Každý ze závodníků si připsal jednu výhru a jednu prohru. O vítězi tak rozhodovaly vzájemné zápasy a výše výhry. Na stupních vítězů to nakonec vypadalo takto: 1. místo - Michal Diviš, 2. místo - Miloš Franc a 3. místo - Adam Žihla.

Celkově se blatenským judistům domácí turnaj vydařil: 15x stáli na stupních vítězů, z toho 6x na stupni nejvyšším (1. místo), 5x na 2. místě a 4x na 3. místě.

Děkuji všem členům oddílu juda, rodičům a dalším lidem, kteří se podíleli na bezproblémovém pořádání tohoto turnaje. Bez nich by to pořádat nešlo. Díky patří také SOŠ Blatná, kde jsme našli pro tento náš turnaj výborné domácí zázemí. Spolupráce s představiteli školy je na vynikající úrovni, vždy nám vychází maximálně vstříc. Nesmím zapomenout ani na jejich technickou podporu (ozvučení a zapůjčení monitorů pro časomíru) a také na možnost večerního posezení u ohně. Dále mnohokrát děkujeme městu Blatná za zakoupení pohárů a Technickým službám za odvoz odpadu. Naše díky míří i do oddílu SKP Písek za půjčení žíněnek a dalšího potřebného vybavení. A v neposlední řadě směřuje naše poděkování k našim domovským organizacím TJ Sokol Blatná a DDM Blatná.

Na závěr přidám už jen přání, aby i další ročníky byly alespoň stejně tak úspěšné jako ty předchozí.